سفارش تبلیغ
صبا ویژن
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :119
بازدید دیروز :239
کل بازدید :1331170
تعداد کل یاداشته ها : 61
99/5/25
8:48 ص

جنگ‌های هیبریدی یا ترکیبی، به شیوه نبردی گفته می‌شود که در آن تمام ابزارها و روش‌های ترکیبی نظامی نوین جایگزین نبرد‌های سنتی خواهد شد. نیروی هیبریدی در این نبردها توانایی فوق العاده‌ای بر اثر گذاری در جامعه دارند،که ابن نبرد به زبان ساده‌تر جنگ روانی محسوب می‌شود، از جنگ هیبریدی با عنوان جنگ ترکیبی یاد می‌شود. 

یکی از اصلی ترین ارکان جنگ های هیبریدی کاهش سطح آستانه تحمل مردم است.

عملیاتی که ترکیبی از جنگ سرد و نرم با سلاح موشک و رسانه است. 

از جمله ویژگی‌های جنگ هیبریدی، ابهام و پیچیدگی آن است، یعنی حتی برخی از کارشناسان نظامی و امنیتی آن را شیوه جدیدی از رویارویی با دشمن می‌دانند و آن را انقلابی جدید در طراحی جنگ‌های نظامی تلقی کرده‌اند. 

در گزارش منتشر شده از اجلاس امنیتی مونیخ در سال 2015، ملزومات یک جنگ هیبریدی در هشت مورد دیپلماسی، جنگ اطلاعاتی و تبلیغاتی، حمایت از نابسامانی‌ها و شورش‌های محلی، نیرو‌های نامنظم و چریکی، نیرو‌های ویژه، نیرو‌های کلاسیک نظامی، جنگ اقتصادی و حملات سایبری یاد شده است.

 اصلی ترین ویژگی این مدل از جنگ‌ها، ابهام و غافلگیری ناشی از ابهام است.

کشور ما در موج عظیمی از این نبرد قرار دارد که اگر با فلسفه آن در دامنه لغات روزانه خویش آشنا نباشیم پیامدهای فجیع آن قابل ارزیابی نیست.

مروری کوتاه بر حوادث اخیر می تواند هشداری برای آگاهی افراد باشد و قابل توجه افرادی که می گویند بی خبری، خوش خبری است باید بگویم که در دنیای امروز بی خبری مناسب ترین عامل برای فلج شدن محیط سیاسی و اقتصادی و اقلیمی کشور است که ما را همچنان به کام بی اخلاقی نافرجامی می رساند که در درجه های مختلف بدبختی و فلاکت و یأس و ناامیدی غوطه ور خواهد ساخت.


  
پیامهای عمومی ارسال شده
+ پیام سردارنقدی به مناسبت آغازبهار: بی ولایت بهارپاییز است،ازریااین شعار لبریزست،برحذرباش مدعی بس کن،این جماعت بصیرتش تیزست.
+ آمیزش جنسی یک هنراست و هنرمندان این صحنه،زن وشوهرندکه باید با ذوق واحساسات وسلیقه خود هنرمندانه آن را برگزار کنند.
+ جاودان باد سایه ی عزیزانی که شادى را علتند نه شریک، وغم راشریکندنه دلیل... عید نوروز بر شما و خانواده محترمتان مبارک.
+ بهترین آرایش ها در زندگی: حقیقت برای لب ها،بخشش برای چشم ها،نیکوکاری برای دست ها، لبخند برای صورت وعشق برای قلب.
+ یأس سبب سستی،عقب نشینی، فرار و واگذاری جبهه به دشمن میشود پس هرکسی یا هر گروهی که مردم را ناامید کند پیاده نظام دشمن است. جعفرلکزایی
+ خداآدم هارابه دلیلی به زندگی شماوارد،و به دلیلی بهترآنها را خارج میکند